Jesteś tutaj

Artykuły o Polsce: kujawsko-pomorskie

Zapomniane miejsca: Seroczki - dwór

seroczki dwórNie tak dawno, przebywając w okolicach Aleksandrowa Kujawskiego, natknęłam się na niewielką miejscowość Seroczki, która skrywa ciekawy zabytek. Jest to prawdziwy „tajemniczy dwór”, ponieważ wiadomo o nim bardzo niewiele.

  • Zapomniane miejsca

Zapomniane miejsca Kujawsko-pomorskie - nowość Wydawnictwa CM!

zapomniane miejsca kujawsko pomorskieNakładem Wydawnictwa CM ukazał się kolejny przewodnik serii "Zapomniane miejsca". Tym razem przedstawiamy nieodkryte miejsca z województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Ważne aktualności

Świecie - zamek nad Wisłą

zamek świecieNajbardziej nietypowy zamek krzyżacki powstał na sztucznie usypanym cyplu pomiędzy Wisłą a jej dopływem – Wdą. Dziś najdłuższa polska rzeka płynie nieco dalej, a zamek stoi pośród łąk…

  • Zamki w Polsce

Zapomniane miejsca: Mełno - pałac

mełno pałacW okolicach Grudziądza w dawnych Prusach Królewskich terenie spornym między Polską a państwem krzyżackim odnajdujemy miejsce dzięki, któremu historia odżywa.

  • Zapomniane miejsca

Golub-Dobrzyń - zamek na pograniczu

golub dobrzyń zamekŚredniowieczny zamek w Golubiu-Dobrzyniu to jedna z najbardziej znanych twierdz w Polsce, m.in. za sprawą turniejów rycerskich. Ile autentyczności ma w sobie sam zamek, który odbudowano ze zgliszcz tuż po wojnie?
 
  • Zamki w Polsce