Jesteś tutaj

Nowe przewodniki kajakowe w kwietniu: Jeziorka i Radomka

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

jeziorka przewodnik kajakowyW kwietniu nakładem Wydawnictwa CM ukażą się dwa nowe przewodniki kajakowe po Mazowszu. To będzie dopiero wstęp, ponieważ na ten rok planujemy prawdziwy wysyp przewodników kajakowych. W odróżnieniu od wcześniejszych te dwa przewodniki będą w pełni kolorowe.

 

 

Pierwszy z nich, a czwarty serii "Szlaki kajakowe Polski" to Radomka z dopływami. Po raz pierwszy opisane zostaną jej dopływy: Mleczna i Pacynka. Do tego przewodnika dodajemy również opis niezwykle urokliwej Zagożdżonki płynącej przez Puszczę Kozienicką.

radomka przewodnik kajakowy

Piątym tomem serii przewodników kajakowych będzie Jeziorka - czyli najpiękniejsza rzeczka kajakowa płynąca blisko Warszawy (przez Piaseczno). Na potrzeby przewodnika nasi autorzy spłynęli ją prawie od samych źródeł, czyli zaczęli na ok. 5-6 km rzeki. Nie było łatwo, bo górna Jeziorka słynie ze zwałek. I tak też jest w rzeczywistości. Być może zamieścimy o tym jakiś materiał na stronie Ciekawych Miejsc. Opisaliśmy także spławne dopływy Jeziorki: dość łagodną Kraskę Prawą, zwałkową Tarczynkę i uregulowaną Czarną. Do tomu dołączyliśmy także opis Wilanówki, która jest dawnym dolnym odcinkiem Jeziorki, oraz Potok Służewiecki - rzekę dla prawdziwych zapaleńców kajakowych.

jeziorka przewodnik kajakowy

 

Podsumowanie
Region Mazowsze
Województwo mazowieckie
Miejscowość Piaseczno
Kategoria Szlaki kajakowe
Typ trasy Trasa kajakowa
Mapa
  • Trasa kajakowa
  • Szlaki kajakowe