Jesteś tutaj

Nowość: Beskid Niski aktywnie. Część zachodnia. Przewodnik. 30 tras wycieczkowych

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

beskid niski aktywnieNakładem Wydawnictwa CM ukazał się pierwszy w pełni kolorowy przewodnik z serii "aktywnie" - czyli zawierający propozycje kilkudziesięciu tras pieszych w zachodniej części Beskidu Niskiego.

Przewodniki tej serii zawierają opisy sprawdzonych tras, zarówno okrężnych, jak i z punktu A do punktu B. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem długości, każdy turysta znajdzie więc odpowiednią trasę dla siebie. Opisujemy trasy krótkie, dla dzieci w wózkach i dla starszych dzieci, z większą liczbą atrakcji. Są trasy spacerowe na kilka godzin, a także prawdziwe wyrypy, czyli to, co lubimy najbardziej: trasy wiodące na nieznane, rzadko odwiedzane szczyty. Przy każdej z tras podaliśmy trudności orientacyjne, długość trasy, przewyższenia, czas przejścia, oznakowanie szlaków oraz krótki opis, dlaczego warto się tu wybrać. Trasy mają także swoje oznaczenia, np.: trasa widokowa, trasa przez ciekawy teren pod względem przyrodniczym lub kulturowym.

W niniejszym przewodniku opisujemy zachodnią część Beskidu Niskiego, którą dzieli się na trzy części: Góry Grybowskie, Pasmo Magurskie oraz Góry Hańczowskie. Pierwsze z nich to rzadko odwiedzane, niekiedy strome zalesione kopy, rzadko opisywane w przewodnikach, czasami przez krajoznawców zaliczane do Beskidu Sądeckiego. Mała ilość ludzi na szlaku gwarantowana. Pasmo Magurskie jest już znacznie częściej odwiedzane, ze względu na dość popularne wierzchołki Magury Małastowskiej i Wątkowskiej, Magurski Park Narodowy oraz malownicze doliny z pięknymi drewnianymi cerkwiami (Bartne, Nowica, Owczary). Najwięcej jednak osób przyjeżdża do Wysowej w Góry Hańczowskie i teren ten jest potencjalnie najciekawszy dla turysty.

Przewodnik można zakupić m.in. w naszym sklepie wydawniczym.

beskid niski aktywnie

Podsumowanie
Region Beskid Niski
Województwo małopolskie
Miejscowość Magura Małastowska
Kategoria Nasze publikacje
Typ trasy Trasa piesza
Mapa
  • Trasa piesza
  • Nasze publikacje