Jesteś tutaj

Nowość wydawnicza: Spacerownik po Wiśle

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

spacerownik po wiśleNakładem naszego wydawnictwa ukazał się spacerownik po Wiśle w Beskidzie Sądeckim. To pierwsza książka z serii spacerowików po miastach w Polsce. Kolejne będą: Zakopane, Katowice oraz Stary i Nowy Sącz. Cały czas wydajemy również nowe tomy z serii warszawskiej.

Wisła. Jeden z najpiękniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, położony w sercu Beskidu Śląskiego. Jest to idealne miejsce do długich spacerów, nie tylko tych górskich. Można tu zapoznać się z lokalnym, bardzo ciekawym folklorem oraz zaobserwować unikatową kulturę górali wiślańskich.
Ze względu na ważne wydarzenia historyczne, które miały miejsce na Śląsku Cieszyńskim, Wisła kryje w sobie wiele tajemnic oraz ciekawostek dostępnych na wyciągnięcie ręki… w niektórych przypadkach jednakże bardzo głęboko ukrytych. W spacerowniku zawarto zabytki i kluczowe obiekty związane z kształtowaniem się miasta od początku osady aż do czasów obecnych. Opisano w nim Perłę Beskidu, nie tylko w ujęciu historycznym ale pokazuje Wisłę jako miasto kolorowe, pełne atrakcji, gdzie każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę wypoczynku.
Informacje praktyczne umieszczone na stronach książki umożliwią staranne zaplanowanie kilkudniowego pobytu w tej miejscowości.
Liczymy na to, że ciekawostki oraz osobiste wspomnienia autora, zawarte w niniejszym przewodniku sprawią że dla czytelników Wisła stanie się miejscem do którego często się powraca.

 

Spacerownik można zakupić m.in. w naszym sklepie wydawniczym.

Podsumowanie
Region Beskid Śląski
Województwo śląskie
Kategoria Nasze publikacje
Typ trasy Trasa piesza
Mapa
  • Trasa piesza
  • Nasze publikacje