Jesteś tutaj

Nowość wydawnicza: Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Praga Północ

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

warszawa tajemnicze miasto praga północNakładem Wydawnictwa CM ukazał się 5. tom spacerowników po Warszawie autorstwa Michała Szymańskiego. W tomie autor zaproponował 6 spacerów od Starej Pragi aż po Żerań.

Z okładki:

"Wciąż jeszcze wiele osób, kiedy słyszy w rozmowie Mieszkam na Pradze, reaguje pełnym rezerwy Oooo...! i spojrzeniem wyrażającym nieufność. I nie boisz się?!? No właśnie, czy Pragi trzeba się bać? W żadnym wypadku! To jedna z najbardziej pasjonujących dzielnic Warszawy, pełna kontrastów jeszcze bardziej, niż centrum miasta. Praga się zmienia, tak dynamicznie, że czasami człowiek patrzy i nie wierzy - przecież jeszcze niedawno stały tu te ruiny! Krajobraz tej części Warszawy zmienia się tak szybko, że niewątpliwie, zanim dostaniecie tę książkę w swoje ręce, część informacji może być już nieaktualna. Dlatego spieszmy się podziwiać Pragę, bo jest co! Stuletnie kamienice, z których część jest odnowiona, a część zapada się w sobie. Słynne praskie kapliczki, które są obecne niemal na każdym podwórzu, lub chociaż klatce schodowej. Stare fabryki, które były niegdyś znane nie tylko w całym kraju, ale i za granicą: Stalownia Praska, FSO, Fabryka Kamieni Młyńskich Hartwiga... Słynny Bazar Różyckiego ze swoim folklorem. Mroczna historia, związana z siedzibami NKWD, UB i ich aresztami i katowniami. A do tego zoo, pontizeum (a cóż to takiego?), piękna cerkiew, cmentarz zagubiony pośród terenów kolejowych, praskie MDM, dworce, forty... Do wyboru, do koloru. Takie rzeczy tylko na Pradze!"

Jest to już 5. tom spacerowników po Warszawie. Poprzednie dotyczyły Starej Warszawy, Śródmieścia Północnego oraz Śródmieścia Południowego (2 tomy). W następnym tomie autor zabierze nas na Żoliborz (będzie to jeszcze w 2017 r.).

Książkę można zakupić m.in. w naszym sklepie wydawniczym.

 

Okładka do ściągnięcia:

warszawa tajemnicze miasto praga północ

Podsumowanie
Region Mazowsze
Województwo mazowieckie
Miejscowość Warszawa
Adres Ząbkowska
Kategoria Okolice Warszawy
Typ trasy Trasa piesza
Mapa
  • Trasa piesza
  • Okolice Warszawy