Jesteś tutaj

Nowości Wydawnictwa CM w 2013 r.

Wersja do wydrukuWersja do wydruku
zapomniane miejsca dolnego śląskaRok 2013 będzie obfitował w wiele nowości w naszym wydawnictwie. Ukaże się ponad 2-krotnie więcej tytułów niż w 2012 r. i będzie to pod tym względem rok rekordowy. Poniżej publikacje, o których już dziś możemy przekazać jakieś informacje.
 
Przewodniki
Sztandarowa (i najlepiej sprzedająca się) seria Zapomniane miejsca – będzie kontynuowana. Prace trwają nad Mazowszem II edycja (być może wcześniej pojawi się dodruk niedostępnej już od 1,5 roku I edycji) oraz nad Dolnym Śląskiem, częścią 2. W ciągu roku pojawi się również przewodnik po cmentarzach ewangelickich w łódzkiem oraz nasz nowy projekt określany jako 2xWarszawa: przewodnik po stolicy z 1893 r. i z 2013 r. w jednej książce (!).
 
Turystyka wodna
Rok 2013 będzie stał pod znakiem turystyki wodnej – zwłaszcza kajakowej. Na wiosnę ukaże się pierwszy z serii super-dokładnych przewodników kajakowych (opisujących każdą rzekę w regionie). Na początek Mazowsze Południowe, a w nim pierwsze w historii kilometraże na coraz popularniejszych ostatnio rzekach: Jeziorka, Drzewiczka, Radomka, Świder i Wilga. Oprócz tego planujemy wznowienie przedwojennego przewodnika kajakowego po Polsce A. Heinricha (opisy Niemna, Prypeci i Dniestru wraz z dorzeczami; ukaże się na wiosnę) oraz bardzo szczegółową publikację o Bzurze i jej dopływach o charakterze popularnonaukowym. Będą w niej podane bardzo szczegółowe kilometraże, profile wysokości rzek, średnie spadki wszystkich dopływów, przepływy i inne niezbędne informacje do eksploracji.
 
Kryminały przedwojennej Warszawy
W tym roku nie zawiodą się również miłośnicy kryminałów. Już w kwietniu można się spodziewać dawno niewznawianych Tajemnic Nalewek – grubego, 4-tomowego kryminału dziejącego się w środowisku żydowskich kupców i bankierów na Nalewkach w Warszawie. Kryminał ten powstał w… 1888 r., jest więc starszy od wielu powieści Conan-Doyle’a (Sherlock Holmes również pojawił się w 1888 r.). Na ten sam rok planowane są również wznowienia kolejnych unikalnych powieści: Czarny Adept Stanisława Wotowskiego (tzw. kryminał okultystyczny) oraz Korytarz Podziemny B Aleksandra Błażejowskiego (jeden z najlepszych polskich kryminałów przedwojennych).
 
Przewodniki retro
Seria będzie dalej rozbudowywana. Już w kwietniu pojawi się wznowienie przewodnika po Płocku z 1924 r. (chyba najlepszego, jaki dotychczas powstał), a później będą jeszcze Poznań i Kraków. Niewykluczone, że w tej serii pojawi się także przedwojenny przewodnik kajakowy A. Heinricha.
 
Galeria Polskich Podróżników
W tej serii przypomnimy książki o wyprawach m. in. Siemiradzkiego (Ekwador), Jelskiego (Peru) oraz Dębczyńskiego (Kongo). Dokładne plany będą znane wkrótce.
 
Wyprawy, które zmieniły świat
Nasza nowa seria książek podróżniczych wzbogaci się o 1-2 tytuły w 2013 r. Na razie jeszcze nie wiadomo, który z tytułów będzie pierwszy.
 
SCIENTIA – książki naukowe
W ramach programu książek naukowych przewidzianych jest kilka pozycji. Na początek pojawi się monografia głogowskiego rzeźbiarza Johanna Pola z XVII w. – pierwsza książka z cyklu Rzeźbiarze Dolnego Śląska. Rzeźbiarz ów był wybitnym na skalę europejską twórcą portali. Druga publikacja będzie spokrewniona z pierwszą – to katalog dolnośląskich portali renesansowych.
 
Zapraszamy!
 
Wszystkie książki wydawnictwa dostępne są na www.cmsklep.eu i na Allegro

Kontakt: wydawnictwo@ciekawe-miejsca.net 

Podsumowanie
Region Inny
Województwo żadne
Kategoria Ważne aktualności
Mapa
  • Ważne aktualności