Jesteś tutaj

Artykuły o Polsce: podlaskie

Nowość wydawnicza: Kajakiem po Podlasiu. Przewodnik

kajakiem po podlasiuDosłownie kilka dni temu ukazał się wydany przez nas przewodnik Kajakiem po Podlasiu. Jego autorami są: Tomasz Darmochwał, Jakub Jagiełło i Marek Mazur. W przewodniku bardzo szczegółowo opisano 11 rzek podlaskich, od wielkich, jak Narew i Bug, po zupełnie nieznane jak Słoja i Płoska.

  • Trasa kajakowa
  • Nasze publikacje

Puszczańska Kraina Żubra – w świecie unikatowej przyrody i barwnego folkloru

HajnówkaNa wschodzie Polski, wśród łanów zbóż, na tle malowniczego krajobrazu Puszczy Białowieskiej, rozpościera się kraina ukształtowana przez kultury: polską, białoruską i ukraińską. Tu czas reguluje leniwy nurt rzek oraz szum wiatru kołyszący puszczańskimi koronami drzew. Zapraszamy wszystkich do regionu Puszczy Białowieskiej!

  • Materiały promocyjne

Supraśl - cerkiew i klasztor

SupraślNa wysokiej skarpie nad Supraślą stoi samotny krzyż z napisem w języku starocerkiewnosłowiańskim. Umieszczona pod nim dwujęzyczna tablica głosi: "w tym miejscu, na Suchym Hrudzie w 1500 r., według Latopisu zatrzymał się krzyż puszczony przez mnichów prawosławnych z pobliskiego Gródka na wody rzeki Supraśl (Supraśli) w poszukiwaniu cichej przystani życia monastycznego i duchowego".

  • Miejsca niezwykłe

Rowerem po Puszczy Białowieskiej

Puszcza BialowieskaChociaż serce puszczy, czyli rezerwat ścisły można zwiedzać tylko pieszo i wyłącznie w grupie zorganizowanej, to na wyjazd kilkudniowy warto zabrać rowery i pojeździć po puszczańskich szlakach.
 
  • Trasa rowerowa
  • Uroczysko