Jesteś tutaj

Ukazał się spacerownik po Żoliborzu

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

tajemnicze miasto spacery po warszawie żoliborzNakładem Wydawnictwa CM ukazał się spacerownik Michała Szymańskiego po Żoliborzu, czyli: Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Żoliborz. To już szósty tom spacerowników. Tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na Targach Książki Historycznej w Warszawie w 2017 r. Zawiera cztery spacery po Żoliborzu, a jego rozwinięciem jest kolejny tom 7, czyli Marymont, Sady i Powązki wojskowe.

Opis z okładki książki:

Żoliborz jest uważany za snobistyczną dzielnicę, która zadziera nosa. No i co z tego? Ma do tego prawo. Nie wierzysz, to przyjedź. Przejdź się po części oficerskiej wokół Cytadeli, po części dziennikarskiej pośród pieknych modernistycznych willi, po części urzędniczej wzdłuż najpiękniejszych uliczek miasta albo po części zabudowanej spółdzielczymi kamienicami. A ilość sław na metr kwadratowy może przyprawić o zawrót głowy. Tu czas płynie nieco inaczej, zwalnia pomiędzy przedwojennymi willami wybitnych architektów, opowiada powstańcze historie poranionymi od kul murami. Miłośnicy architektury, fortyfikacji, komunikacji miejskiej, kultury, sztuki i przyrody – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kimkolwiek jesteś, znajdziesz tu coś dla siebie. A jak się już zaprzyjaźnisz z Żoliborzem, nie będziesz zwracać uwagi na ten lekko zadarty nos...

Książkę można zakupić m.in. w naszym sklepie wydawniczym.

O autorze:

Michał Szymański, Absolwent Zakładu Kultur i Języków Afryki UW, pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w żoliborskiej podstawówce, robi zdjęcia, które publikowane są nie tylko w przewodnikach (choćby National Geographic), lecz także w magazynach czy na stronach internetowych – za niektóre zdobył nawet nagrody. Choć zaczynał jako pilot wycieczek, szybko zrozumiał, że to Warszawa właśnie jest jego pasją i to jej się poświęcił. Został więc przewodnikiem warszawskim i już od dekady oprowadza po stolicy nie tylko turystów, lecz także mieszkańców miasta. Jest autorem przewodników Warszawa jest OK! (Carta Blanca) dla dzieci, 2 x Warszawa Śródmieście przewodnik z 1893 i 2013 r. (CM) oraz jego kontynuacji, a także opracował część przewodnika Zapomniane Miejsca Mazowsza (CM). Popularnością cieszy się jego blog warszawamoimoczkiem.blogspot.com, który prowadzi od 2007 roku. Autor ponadto pojawia się w audycjach warszawskich w Radiu Plus czy Radiu Dla Ciebie oraz w warszawskich telewizjach lokalnych. Jego wycieczki to autorskie spacery nie tylko po tych najpopularniejszych częściach miasta, lecz także po tych najmniej odkrytych, które z pozoru nie kryją żadnych tajemnic – ich odkrywanie i pokazywanie spacerowiczom autor ceni sobie najbardziej. Na jego wycieczki, czy to organizowane z Ulicami Twojego Miasta, czy ze Stowarzyszeniem Masław, czy na jakiekolwiek inne, potrafi przyjść nawet około stu osób. Właśnie te spacery, obejmujące finalnie całą Warszawę, zostaną zaprezentowane w serii Tajemnicze Miasto.

Okładka w dużej wersji:

Tajemnicze miasto Spacery po Warszawie Żoliborz

 

Podsumowanie
Region Mazowsze
Województwo mazowieckie
Miejscowość Warszawa Żoliborz
Kategoria Nasze publikacje
Typ trasy Trasa piesza
Mapa
  • Trasa piesza
  • Nasze publikacje