Jesteś tutaj

Ukazał się spacerownik po Marymoncie

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Warszawa Tajemnicze miasto marymont sady powązki wojskowe, Michał SzymańskiNakładem Wydawnictwa CM ukazał się spacerownik Michała Szymańskiego po Marymoncie, czyli: Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Marymont, Sady i Powązki wojskowe. To już siódmy tom spacerowników. Tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na Targach Książki Historycznej w Warszawie w 2017 r. Zawiera trzy spacery po peryferiach Żoliborza.

Opis z okładki książki:

No cóż, Żoliborz to temat rzeka. Nie dość, że szeroka, to jeszcze właśnie wylała... na dwa tomy. I o ile w szóstym tomie zajęliśmy się tylko i wyłącznie Żoliborzem spółdzielczym, to tom siódmy opowiada o tak zwanych peryferiach dzielnicy. Absolutnie nie oznacza to wcale, że będzie tu mniej ciekawie albo zmiejszy się ilość sław, które spotkamy – o nie! Co więc tu znajdziemy ciekawego? Ha, a czego tu nie ma? Królewska rezydencja, zamieniona na kościół, osiedle bloków, stawiane za wzór dla kolejnych pokoleń architektów, gazownia miejska, służąca dziś za autobusową zajezdnię, dawne miasteczko biedy Powązki i co z niego zostało... A do tego odnajdziemy przedwojenne pozostałości Marymontu, zobaczymy co wyrosło na terenie PRL-owskich fabryk oraz przejdziemy cmentarz Wojskowy – który może nie jest tak piękny, jak Stare Powązki, ale za to jest to panteon osób bardzo znanych, jak i mniej znanych, ale równie wybitnych. A to tylko czubek góry lodowej. To wyprawa pełna niespodzianek!

Książkę można zakupić m.in. w naszym sklepie wydawniczym.

O autorze:

Michał Szymański, Absolwent Zakładu Kultur i Języków Afryki UW, pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w żoliborskiej podstawówce, robi zdjęcia, które publikowane są nie tylko w przewodnikach (choćby National Geographic), lecz także w magazynach czy na stronach internetowych – za niektóre zdobył nawet nagrody. Choć zaczynał jako pilot wycieczek, szybko zrozumiał, że to Warszawa właśnie jest jego pasją i to jej się poświęcił. Został więc przewodnikiem warszawskim i już od dekady oprowadza po stolicy nie tylko turystów, lecz także mieszkańców miasta. Jest autorem przewodników Warszawa jest OK! (Carta Blanca) dla dzieci, 2 x Warszawa Śródmieście przewodnik z 1893 i 2013 r. (CM) oraz jego kontynuacji, a także opracował część przewodnika Zapomniane Miejsca Mazowsza (CM). Popularnością cieszy się jego blog warszawamoimoczkiem.blogspot.com, który prowadzi od 2007 roku. Autor ponadto pojawia się w audycjach warszawskich w Radiu Plus czy Radiu Dla Ciebie oraz w warszawskich telewizjach lokalnych. Jego wycieczki to autorskie spacery nie tylko po tych najpopularniejszych częściach miasta, lecz także po tych najmniej odkrytych, które z pozoru nie kryją żadnych tajemnic – ich odkrywanie i pokazywanie spacerowiczom autor ceni sobie najbardziej. Na jego wycieczki, czy to organizowane z Ulicami Twojego Miasta, czy ze Stowarzyszeniem Masław, czy na jakiekolwiek inne, potrafi przyjść nawet około stu osób. Właśnie te spacery, obejmujące finalnie całą Warszawę, zostaną zaprezentowane w serii Tajemnicze Miasto.

Okładka w dużej wersji:

tajemnicze miasto spacery po warszawie marymont sady powązki wojskowe

Podsumowanie
Region Mazowsze
Województwo mazowieckie
Miejscowość Warszawa Marymont
Kategoria Nasze publikacje
Typ trasy Trasa piesza
Mapa
  • Trasa piesza
  • Nasze publikacje